Targi ogrodnicze w IV LO im H. Sienkiewicza już za nami. O co najczęściej pytali klienci?

Targi ogrodnicze w IV LO im H. Sienkiewicza już za nami. O co najczęściej pytali klienci?
fot. unsplash.com

Połowa maja to najlepszy czas na nowe kwiaty, rabaty i nasadzenia. Przymrozki już za nami, a budząca się do życia wiosna mobilizuje do działania. Mieszkańcy Częstochowy mogli zaopatrzyć się na jednym z największych targów ogrodniczych. I wychodzili stamtąd z pakunkami pełnymi roślin!

Rośliny rabatowe i krzewy

Największą popularnością cieszyły się rośliny nasadzeniowe, które potem zdobią rabaty i balkony. Drugie w kolejności były krzewy. Początek wiosny to najbardziej wskazany czas na aranżację ogrodu lub ogródka działkowego. Prócz roślin, odwiedzający targi mieli możliwość zobaczenia wystawy drzewek bonsai. Te misternie plecione i hodowane drzewa wzbudzają zachwyt każdego odwiedzającego.

Więcej o aranżacjach balkonu i nie tylko przeczytasz na portalu homely.pl

Jak to w przypadku takich imprez plenerowych bywa, nie zabrakło również stoisk ze zdrową i naturalną żywnością oraz kosmetykami. Wiodły w tym prym miody, jako jedne z najzdrowszych zamienników cukru na świecie. Można było skosztować miodów z lokalnych pasiek i kupić te, które najbardziej nam smakują,

Zielona Częstochowa

Targi ogrodnicze chętnie są wspierane przez Urząd Miasta Częstochowa, jako jeden z elementów projektu „Zielona Częstochowa”. To właśnie dzięki niemu w przestrzeni wspólnej naszej aglomeracji, ma być o wiele więcej dobrze utrzymanych terenów zielonych. Pozostaje tylko trzymać kciuki, że pozostałe akcje z tego projektu, łącznie z obniżeniem podatku od nieruchomości w zamian za zielone miejsca koło domu, stanie się faktem.