Raków Częstochowa rozważa transfer bramkarza z Leicester City

Raków Częstochowa rozważa transfer bramkarza z Leicester City

Zarząd Rakowa Częstochowa poszukuje nowego strażnika bramki po tym, jak Vladan Kovačevic przeniósł się do Sportingu. Mateusz Kochalski ze Stali Mielec jest jednym z potencjalnych kandydatów do zastąpienia go. Jednakże, według Mariusza Rajka z „Przeglądu Sportowego”, decyzja w tej sprawie nie jest jeszcze ostateczna. Klub ze Stalowej Woli oczekuje za swojego gracza kwoty rzędu miliona euro.

Aktualnie, Raków Częstochowa prawdopodobnie analizuje kilka alternatyw. Na ich liście potencjalnych nabywców pojawił się ostatnio Jakub Stolarczyk.

Jest to bramkarz urodzony w Kielcach, który od pewnego czasu jest związany z Leicester City. Po wielu występach w drużynach juniorskich i młodzieżowych, 23-letni Stolarczyk otrzymał szanse debiutu w pierwszej drużynie. W trakcie ostatniego sezonu wystąpił w dziewięciu meczach, z czego dwa były rozgrywkami Championship. Zagrał przeciwko Huddersfield Town oraz Preston North End. Drużyna „Lisów” zapewniła sobie awans do Premier League, z której spadła rok wcześniej.

W innych rozgrywkach, polski bramkarz zmierzył się z takimi potęgami jak Chelsea w Pucharze Anglii oraz Liverpool w Pucharze Ligi.

Stolarczyk zaliczył sześć czystych kont w dziewięciu meczach. Jego umowa z Leicester obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.