Pijany egzaminator w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie: policja interweniowała po egzaminie

Pijany egzaminator w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie: policja interweniowała po egzaminie

Do zaskakującej i niecodziennej sytuacji doszło ostatnio w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD) w Częstochowie, gdzie konieczna okazała się interwencja policji. Przyczyną była skarga kandydata na kierowcę, który twierdził, że osoba przeprowadzająca egzamin miałaby być pod wpływem alkoholu. To wydarzenie miało poważne konsekwencje dla tej osoby – doświadczony egzaminator, z wieloletnim stażem pracy w WORD, został zwolniony dyscyplinarnie. Powodem takiej decyzji był zarzut utraty zaufania oraz podejrzeniem naruszenia prawa i etyki zawodu.

Cały incydent rozegrał się 4 grudnia, podczas mroźnego poranka. W budynku WORD przy ul. Hallera przystąpiono do przeprowadzenia egzaminu na prawo jazdy kategorii T, czyli uprawnienia do prowadzenia ciągnika rolniczego. Jako egzaminatora desygnowano w ten dzień długoletniego pracownika ośrodka. Niestety, zdaniem tego pracownika, kandydatka do uprawnień nie podołała egzaminowi, co było dla niej już kolejnym nieudanym podejściem.

Na tym jednak ów poniedziałek w WORD w Częstochowie nie zakończył się rutynowo. Wszystko za sprawą samej egzaminowanej, która po egzaminie zgłosiła swoje podejrzenia dotyczące stanu trzeźwości egzaminatora.