Nowy Park Handlowy Dor Plaza. Co powstanie zamiast TESCO?

Nowy Park Handlowy Dor Plaza. Co powstanie zamiast TESCO?
fot. unsplash.com

Kiedy brytyjska sieć sklepów handlowych TESCO ogłosiła, że wycofuje się ze sklepów wielkopowierzchniowych, nikt nie chciał w to uwierzyć. A jednak, jeden po drugim, ogromne centra handlowe są przejmowane przez inne marki. Nie inaczej jest w Częstochowie, gdzie po przebudowie zostanie otwarty Park Handlowy Dor Plaza.

Gdzie dokładnie?

Nowy park handlowy jest budowany przy ulicy Drogowców. To dawna hala TESCO, która swego czasu była jednym z największych tego typu obiektów na świecie. Dzisiaj po sklepie nie ma już śladu, bo został prawie w całości wyburzony. Jednak na jego miejscu powstaną nowe sklepy, które już niebawem zaczną działać.

Z nieoficjalnych danych wynika, że umowy najmu na 17,5 tys mkw powierzchni parku handlowego łącznie, podpisało już kilkanaście marek. Właściwie jest zagospodarowane więc prawie 80% całej przestrzeni.

Jakie sklepy w Dor Plaza?

Największym, a zarazem głównym wynajmującym jest znana wszystkim sieć handlowa Carrefour. Znajdzie się tam również miejsce na topowy brand modowy, jakim jest Sinsay oraz przedstawiciel szwedzkiej sieci multimarketów Jula. Wielbiciele drogerii będą mogli zrobić zakupy kosmetyczne w Rossmannie. Dor Plaza to również sklep Media Expert, z elektroniką oraz Jysk z wyposażeniem do domu i mieszkania.

Same atuty

Jedną z największych korzyści dla kupujących jest bardzo dogodna lokalizacja, zapewniająca swobodny dojazd zarówno mieszkańcom Częstochowy jak i okolic. Dodatkowo będą mogli oni skorzystać ze stacji benzynowej Moya oraz salon prasowy Inmedio. W nim to będzie można nie tylko kupić prasę, ale i nadać przesyłkę czy opłacić rachunki.

Oferta nowego parku handlowego Dor Plaza wciąż się rozrasta. Inwestor zapewnia, że pierwsze zakupy będzie można tam zrobić już w trzecim kwartale 2022 roku.