Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na nowe wystawy. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na nowe wystawy. Każdy znajdzie coś dla siebie!
fot. unsplash.com

Wystawy są aż cztery, jednak łączy je jedno: kolor. Uroczyste otwarcie nastąpiło 21 kwietnia, a ekspozycje można oglądać do 12 czerwca. Miejska Galeria Sztuki mieści się przy Al NMP 64. I zdecydowanie warto tam przyjść, bo jest co oglądać!

Czterech artystów

Eksponatów muzealnych jest tak wiele, że zajęły one salę poplenerową, gobelinową, antresolę i śląską. Aby dać przestrzeń wszystkim obrazom, potrzeba było odpowiedniej oprawy, jaką mogą dać tylko właśnie te miejsca. Choć artystów jest czterech, to wszystko łączy jedno – kolor w różnych wymiarach i odcieniach.

Zobaczymy więc ekspozycje „Jestem po prostu malarką” Beaty Bebel i „Głębia koloru”,Bogny Jarzemskiej- Misztalskiej (technika malarstwa emaliowanego). Twórcami są również Grzegorz Pabla z wystawą pod tytułem „Malarstwo” a także Justyna Talik, z przewrotnym tytułem: „Jaki kolor ma czerwona kapusta”.

Zupełnie inne doznania

Nikt wcześniej nie umawiał się na temat przewodni i jak przyznaje sama Miejska Galeria Sztuki na swoim profilu na Facebooku, zostali bardzo mile zaskoczeni. Bo każdy z artystów krąży właśnie obok tematów koloru, tylko w zupełnie odsłonach. Każdy z malarzy posługuje się inną techniką, dając tym samym odbiorcy pole do całkiem nowych wrażeń.