Ciekawa wystawa fotografii – nie możesz jej przeoczyć!

Ciekawa wystawa fotografii – nie możesz jej przeoczyć!
fot. unsplash.com

W Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” od 20 sierpnia do 09 września można oglądać niezwykłą wystawę fotograficzną. Jej autor, Michał Krzyszkowski – Pstrikailov opowiada w niej o sekretnym życiu polskich miast.

Wystawa z nagrodą w tle

Autor zdjęć, Pstrikailov, jest laureatem nagrody głównej w prestiżowym konkursie Fujifilm Moment Street Photo Awards 2020 organizowanym przez Ośrodek Promocji Kultury. To również finalista największego na świecie konkursu fotografii ulicznej Miami Street Photo Festival (2020). Jak sam mówi, zdjęcia powstają u niego spontanicznie, podczas wielu spacerów po mieście, głównie po Warszawie. Robienie zdjęć jest dla niego swego rodzaju medytacją w ruchu, gdzie poluje na ciekawe kadry. 

Człowiek w wielkim mieście

W obiektywie Krzyszkowskeigo znalazły się nietypowe, miejskie kadry. Nie znajdziesz na nich radości, w przeważającej części to zagubienie oraz wyobcowanie w dużym mieście. Na zdjęciach zobaczysz więc samotnych ludzi w ogromnej, miejskiej przestrzeni. Postaci zatopione w architekturze i świetle czasem nie zdają sobie sprawy ze swojego położenia. Pogrążone we własnych myślach, z telefonem w ręku czy patrzące gdzieś w dal. 

Całej wystawie daleko jednak do przygnębiającego wrażenia. Jest ona świetną odskocznią, która pozwala na spojrzenie siebie jako mieszkańca dużego miasta, jako na jednostkę. Każdy z nas codziennie mija te same miejsca, może warto zobaczyć je na nowo? A kiedy to nastąpi, warto dostrzec również ludzi, których mijamy obok siebie. Autor chciał przekazać swoimi fotografiami refleksje wobec otaczającej rzeczywistości i zmian społeczno – kulturowych. 

O tym bezwzględnie pamiętaj!

Wybierając się na wystawę, pamiętaj o zasadach sanitarnych, jakie obowiązują w Ośrodku Promocji Kultury. Decydując się na zwiedzanie, musisz zasłonić usta i nos maseczką oraz dezynfekować dłonie. Nic nie zmieniło się również w kwestii zachowania bezpiecznego dystansu. Warto mieć również na uwadze, że obowiązuje limit osób mogących przebywać na wystawie w tym samym czasie. Przy wejściu mogą więc być kolejki!