Chodnik w Rędzinach: Mieszkańcy w końcu doczekali się inwestycji!

Chodnik w Rędzinach: Mieszkańcy w końcu doczekali się inwestycji!

Gmina Rędziny rozpoczyna nowy projekt infrastrukturalny, mający na celu poprawę bezpieczeństwa i wygody dla mieszkańców. Podpisano umowę dotyczącą budowy chodnika wzdłuż ulicy Jana Pawła II w Kościelcu, co stanowi długo oczekiwaną inwestycję, która ma zaspokoić potrzeby lokalnej społeczności.

Zakres prac budowlanych

Projekt obejmuje realizację kilku kluczowych elementów. Przewidziano budowę jednostronnego chodnika wykonanego z kostki brukowej. Ponadto, zaplanowano stworzenie zatok manewrowych i parkingowych. W zakres prac wchodzi również budowa przepustów na rowie przydrożnym, a także regulacja studzienek, włazów i zaworów. Na terenie inwestycji pojawią się elementy stałej organizacji ruchu, a także zostaną przeprowadzone niezbędne roboty ziemne i rozbiórkowe.

Harmonogram i wykonawca

Za realizację prac odpowiada firma MPS Sp. z o.o. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę 374 768,61 zł brutto. Zgodnie z harmonogramem, projekt powinien zostać zakończony do 31 października 2026 roku. Następnym krokiem po podpisaniu umowy będzie przekazanie placu budowy wykonawcy, co planowane jest na najbliższe tygodnie. Po tym etapie, rozpoczną się właściwe prace w terenie.

Wizja lokalnych władz

Wójt Gminy Rędziny, Adam Jaruga, podkreślił znaczenie tej inwestycji dla lokalnej społeczności. Wyraził zadowolenie z faktu, że kontynuowane są prace nad infrastrukturą pieszo-drogową. „Realizujemy kolejne etapy naszych planów, co znacząco wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców oraz bezpieczeństwo pieszych na terenie gminy” – zaznaczył wójt.

Inwestycja ta jest ważnym krokiem w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu codziennego poruszania się po miejscowości, co bezpośrednio odpowiada na potrzeby mieszkańców.

Źródło: facebook.com/profile.php?id=100068681170454