Autobus nr 17 zmienia trasę w Kawodrzy – sprawdź szczegóły!
W wyniku zaplanowanych prac drogowych na ulicy Konwaliowej w najbliższy poniedziałek (20 lipca), planowane są zmiany w kursowaniu linii autobusowej nr 17. Utrudnienia będą dotyczyć przede wszystkim pasażerów, którzy korzystają z tej linii w godzinach od 8:00 do 15:00.
Tymczasowa zmiana trasy
Autobusy linii nr 17, w związku z remontem, będą zmuszone do zmiany swojej trasy. Alternatywna droga obejmie ulicę Przestrzenną oraz zachodnią część ul. Piastowskiej, przejmując trasę typową dla linii nr 37. Pasażerowie korzystający z tej linii powinni przygotować się na konieczność przesiadek lub zmiany standardowej drogi do pracy czy szkoły.
Ulice wyłączone z obsługi
Podczas trwania robót drogowych, autobusy nie będą zatrzymywać się na ulicach Matejki, Artyleryjskiej oraz Konwaliowej, aż do skrzyżowania z ul. Przestrzenną. Przystanki na tych ulicach będą czasowo wyłączone z obsługi. Użytkownicy komunikacji miejskiej powinni zatem korzystać z przystanków na trasie objazdowej, co może wymagać dodatkowego czasu na dostosowanie się do zmian.
Powrót do normalnego kursowania
Zmiana kursu linii nr 17 jest jedynie tymczasowa, a jej zakończenie planowane jest na ten sam dzień, po zakończeniu prac drogowych. W godzinach popołudniowych, linia nr 17 powróci do swojej standardowej trasy, co powinno ułatwić podróżowanie po mieście.
Źródło: Urząd Miasta Częstochowy
