Zmiany w częstochowskim WORD. Będzie nowy oddział w Zawierciu!

Zmiany w częstochowskim WORD. Będzie nowy oddział w Zawierciu!
fot. unsplash.com

Podczas pandemii Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie był uśpiony. Na szczęście, już od końca czerwca, wszystko wróciło do normy i pierwsi adepci szykują się na egzaminy. Już niebawem będzie można również zdawać egzaminy w sąsiednim Zawierciu.

Na egzamin bez kolejek

Sytuacja pandemiczna sprawiła, że po ponownym uruchomieniu WORD-ów, zapisało się bardzo dużo chętnych. Powodowało to niezwykłe komplikacje i bardzo długi czas oczekiwania na egzamin. Obecnie jednak sytuacja wróciła do normy i czas oczekiwania na dogodny termin egzaminu nie przekracza norm sprzed czasu pandemii. Dodatkową dobrą wiadomością jest fakt, że powstanie Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Word w edukacyjnym duchu

Nie da się ukryć, że częstochowski WORD to nie tylko ośrodek egzaminacyjny. Bardzo chętnie włącza się we wszelkiego rodzaju akcje edukacyjne oraz profilaktyczne. I z tego właśnie powodu w pomieszczeniach WORD-u stworzono strefę wyłącznie na potrzeby Centrum. Są tu więc symulatory jazdy w warunkach specjalnych a także wirtualne przejście dla pieszych.

Nie lada gratką będzie również symulator dachowania i urządzenie do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.Skorzystać z tego będą mogli zarówno dzieci jak i młodzież oraz seniorzy. Co ważne, WORD może udostępnić przestrzenie również na prywatne imprezy tematyczne.

W Zawierciu na egzamin

Nowością jest również to, że będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy w Zawierciu. To spore ułatwienie dla mieszkających nieopodal, aby nie musieli dojeżdżać do Częstochowy czy Katowic. Otwarcie nowego oddziału terenowego jest planowane na koniec wakacji.

Szukasz więcej informacji drogowych? Zobacz portal infodrogowe.pl