W Częstochowie nagrodzono najlepszych sportowców. Oto lista laureatów!

W Częstochowie nagrodzono najlepszych sportowców. Oto lista laureatów!

Jak co roku, w maju nagrodzono najlepszych sportowców w roku 2022. Laureatami zostali zarówno działacze sportowi jak i trenerzy oraz zawodnicy. Tak jak się spodziewano, największe nagrody zebrali reprezentanci Rakowa.

W sumie odznaczonych zostało aż 150 osób, wśród których przyznano 86 wyróżnień. Pozostałe nagrody, I II I III stopnia trafiły w ręce wybitnych sportowców i działaczy. Wszyscy mogli jednak pochwalić się okolicznościowymi statuetkami. Dodatkowo wyróżnieni nagrodami otrzymali za I stopień, 2100 zł, II stopień 11000 zł i III stopień – 450 złotych.

Wśród beneficjentów nagród I stopnia pojawili się piłkarze i działacze Rakowa Częstochowa: Marek Papszun oraz zawodnicy: Ivan Lopez, Zoran Arsenić, Ben Lederman, Kacper Trelowski, Fran Tudor i Vladan Kovacević. Pozostałe trzy osoby to trener Lech Kędziora oraz zawodnicy Leon Madsen i Jakub Miśkowiak.

Nagrody II stopnia zebrali: Anastasiia Dymytrenko, Roksana Załomska, Tetyana Bilenko, Joanna Narkiewicz. Jakub Jelonek, Czesław Lach, Mateusz Świdnicki. III stopnia otrzymali m.in.:Oliwia Wilk, Natalia Piwowarska, Rafał Sztark, Marcin Hubicki, Marcin Szymański, Tomasz Włodarczyk, Sandra Charbich, Tomasz Pokorski, Janusz Danek i Justyna Radecka.