Rewolucja drogowa w Gminie Olsztyn: Inwestycje, które zmienią przyszłość regionu!

Rewolucja drogowa w Gminie Olsztyn: Inwestycje, które zmienią przyszłość regionu!

NOWE PRZEDSIĘWZIĘCIA DROGOWE W GMINIE Inwestycje w infrastrukturę drogową nabierają tempa w naszej gminie, wprowadzając znaczące ulepszenia w lokalnej sieci komunikacyjnej. Podjęte działania mają na celu nie tylko poprawę jakości dróg, ale także wspieranie rozwoju lokalnych społeczności.

Strategiczne Projekty Budowy Dróg

W ramach nowo rozpoczętych projektów przewidziano budowę drogi prowadzącej do góry Biakło w Olsztynie. Trasa o długości 106 metrów zostanie pokryta nawierzchnią asfaltową oraz tłuczniową, co zapewni trwałość i wytrzymałość drogi w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Kluczowe Zmiany w Kusiętach

Znaczącym krokiem w kierunku rozwoju infrastruktury jest budowa nowej drogi obsługującej drugą linię zabudowy w Kusiętach. Odcinek o długości 585 metrów, wykonany z tłucznia, zostanie wyposażony w miejsca do zawracania na obu końcach. Dzięki tej inwestycji oraz planowanej przez Tauron Dystrybucja S.A. budowie stacji transformatorowej, działki w Kusiętach zyskają dostęp do drogi publicznej, co umożliwi ich wykorzystanie pod zabudowę mieszkaniową. Zakończenie projektu przewidziano na 2026 rok.

Rozbudowa Ulicy Mickiewicza

W Olsztynie jeszcze w tym roku zostanie zrealizowany nowy odcinek ulicy Mickiewicza. Odcinek ten, mierzący 110 metrów długości i posiadający szerokość 5 metrów, zostanie pokryty nawierzchnią tłuczniową. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia to 74 tys. złotych, a realizację zadania powierzono firmie LARIX.

Te inwestycje są niezbędne dla poprawy jakości życia mieszkańców i zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Każdy projekt realizowany jest z myślą o bezpieczeństwie i komforcie użytkowników dróg, a także z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Źródło: facebook.com/profile.php?id=100063505244294