Potwierdzenie transferu Muhameda Šahinovicia do Rakowa Częstochowa na początku 2023 roku

Potwierdzenie transferu Muhameda Šahinovicia do Rakowa Częstochowa na początku 2023 roku

Młody bramkarz, Muhamed Šahinović, z FK Sarajevo w Bośni i Hercegowiny, przystąpi do składu Rakowa Częstochowy na mocy definitywnego transferu, który zacznie obowiązywać od stycznia. Umowa z tym 20-letnim graczem będzie ważna do końca czerwca 2028 roku.

Chociaż urodzony 30 września 2003 roku w Sarajewie, Muhamed Šahinović, który ma imponujący wzrost 191 cm, swoją karierę piłkarską rozpoczął od gry w młodzieżowych drużynach FK Sarajevo. Za swe osiągnięcia w drużynach do lat 17 i 19 zdobył uznanie po rozegraniu prawie 100 meczów.

Oficjalna promocja Muhameda do pierwszej drużyny seniorów FK Sarajevo miała miejsce w lipcu 2022 r. Wcześniej, debiutował już 13 października 2020 r. podczas meczu o krajowy puchar. Jego pierwsze starcie w ligach ekstraklasy Bośni i Hercegowiny miało miejsce 17 września 2021 roku. W trakcie obecnej rundy rozgrywkowej młody bramkarz wystąpił już w 15 meczach, zachowując pięciokrotnie czyste konto. W drużynie seniorów z Sarajewa Muhamed zaliczył ogółem 35 występów.

W swoim zawodowym życiorysie ma także doświadczenie gry w młodzieżowych zespołach narodowych Bośni i Hercegowiny, gdzie wystąpił w kilkudziesięciu meczach.