Modernizacja promenady Czesława Niemena coraz bliżej. Są już gotowe plany!

Modernizacja promenady Czesława Niemena coraz bliżej. Są już gotowe plany!
fot. unsplash.com

Częstochowa to nie tylko Jasna Góra i wszelkie związane z architekturą sakralną zabytki. W naszym mieście jest również mnóstwo ciekawych miejsc związanych z historią oraz kulturą. W to ostatnie wpisuje się z pewnością promenada Czesława Niemena. I jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, czeka ją rewitalizacja!

Plany przebudowy

Na początku lutego, prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk, wspominał o tym, jak ważne dla mieszkańców jest to miejsce. To tu odbywają się właśnie koncerty, festiwale oraz różnego rodzaju imprezy plenerowe. Skoro więc jest to przestrzeń wspólna do spędzania wolnego czasu, warto o nią odpowiednio zadbać, by służyła długi czas.

Przede wszystkim w planach jest zmiana nawierzchni oraz oświetlenia. Zmodernizowane zostaną również cała mała architektura oraz monitoring. Wszystko po to, aby było tam bezpiecznie i przyjaźnie dla wszystkich. Duży nacisk jest położony na uzupełnienie części zielonej, w tym drzewostanu, krzewów, żywopłotów i donic z kwiatami.

Przysłowiową wisienką na torcie będzie nowa instalacja, symbolicznie akcentująca początek promenady. To swego rodzaju pięknie oświetlona brama, która ma przyciągać wzrok już z daleka. Warto wspomnieć, że pomysł modernizacji Promenady Niemena to część prac związanych z projektem CzęstoZielona.

Skąd fundusze?

Koordynujący prace, Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych wskazuje, że prace nie ruszą bez zabezpieczenia funduszy na wkład własny o środki wewnętrzne. Całe zadanie jest wycenione na 5,7 milionów złotych. Część z nich, miasto planuje pozyskać z Rządowego Funduszu Polski Ład. To od tej decyzji uzależnione będą dalsze działania w związku z modernizacją Promenady Niemena.

Jeden komentarz o “Modernizacja promenady Czesława Niemena coraz bliżej. Są już gotowe plany!

Dodaj komentarz