Miłośnicy imprez plenerowych będą zadowoleni. Mieszkańcy Częstochowy będą bawić się w plenerze!

Miłośnicy imprez plenerowych będą zadowoleni. Mieszkańcy Częstochowy będą bawić się w plenerze!
fot. unsplash.com

Pandemia koronawirusa zmieniła naszą codzienność o 180 stopni. Nagle większość spraw przeszła w tryb wirtualny. Pracujemy zdalnie, robimy zakupy przez internet a nawet chodzimy na spektakle on-line. Duża liczba zaszczepionych daje nadzieję na powrót do imprez plenerowych w naszym mieście. Jakie to będą?

Komunikat z Wydziału Kultury

Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowa swoimi oficjalnymi kanałami informacyjnymi podał do wiadomości, że imprezy plenerowe wracają do Częstochowy. Przede wszystkim będzie to Festiwal Frytka Off, zapowiadany na 25 czerwca. Ten festiwal muzyki alternatywnej z roku na rok przyciąga coraz więcej fanów niebanalnych brzmień.

Mieszkańcy mogą również liczyć na Dni Częstochowy, które zaplanowane są na drugą połowę sierpnia. Największą gwiazdą ma być zespół T.Love. To właśnie w naszym mieście urodził się Muniek Staszczyk, lider zespołu i z pewnością da świetny koncert. Przysłowiową wisienką na torcie ma być plenerowa impreza sylwestrowa, zorganizowana na placu Biegańskiego. Dwa lata bez wspólnych chwil podczas zabaw plenerowych to bardzo dużo. Jest jednak nadzieja, że wciąż rosnąca liczba zaszczepionych, pozwoli na opanowanie koronawirusa. A tym samym, że wrócimy do normalnego funkcjonowania i zabawy.

Europa zmienia się odnośnie COVID-19

Jak podaje portal infowalcz.pl, coraz więcej krajów odchodzi od polityki twardego lockdownu na rzecz masowych szczepień i oswojenia koronawirusa. Dwa lata życia z COVID-19 i jego mutacjami dało nam niezły wycisk i każdy z nas zapewne ma już dość życia w odosobnieniu i funkcjonowaniu w trybie on-line. Można mieć tylko nadzieję, że przyszły rok będzie czasem wygaszania mutacji i powrotu do normalności.

Jeden komentarz o “Miłośnicy imprez plenerowych będą zadowoleni. Mieszkańcy Częstochowy będą bawić się w plenerze!

Dodaj komentarz