Ławeczka Marka Perepeczki, środek geometryczny Częstochowy i zabytkowy tramwaj. Oto atrakcje częstochowskie jakich nie znacie!

Ławeczka Marka Perepeczki, środek geometryczny Częstochowy i zabytkowy tramwaj. Oto atrakcje częstochowskie jakich nie znacie!
fot. unsplash.com

Częstochowa jest znana głównie z Klasztoru na Jasnej Górze i Muzeum Zapałek. To jednak nie wszystko, co może zaoferować turystom nasze miasto. Oto kilka mniej znanych, lecz równie ciekawych miejsc!

Geometryczny Środek Częstochowy

Znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Orzechowskiego oraz Alei Wolności. To kamienno – miedziany monument, wytyczony z okazji 75 rocznicy działalności Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego. Dzięki temu firma zyskała dodatkową reklamę, a turyści kolejne miejsce do zobaczenia w Częstochowie.

Zabytkowy tramwaj

Znajdziesz go na zajezdni tramwajowej MPK przy Alei Niepodległości 30. Odrestaurowano go w 2006 roku i od tego czasu tramwaj ten jest stałym elementem wszelkich wyjątkowych wydarzeń w mieście. Częstochowska Noc Kulturalna, Dzień bez samochodu, Święto Ziemi albo Dni Częstochowy. Będzie to świetna atrakcja dla wszystkich tych, którzy pasjonują się komunikacją miejską. Dodatkową atrakcją jest możliwość wynajęcia pojazdu na imprezy.

Ławka Marka Perepeczki

Mało kto wie, że aktor ten był również doskonałym dyrektorem naczelnym i artystycznym częstochowskiego teatru. Inicjował wiele lokalnych działań kulturalnych i wspierał wszystkie akcje mające na celu promowanie kultury w mieście. W 2000 roku za swoją pracę otrzymał nagrodę Miasta Częstochowa za całokształt pracy artystycznej i twórczej. W sierpniu 2006 roku, imieniem Makra Perepeczki nazwano teatralne foyer. Wyremontowano je właśnie dzięki staraniom aktora.