Młodzi ratownicy w akcji: Konkurs pierwszej pomocy w Częstochowie

Młodzi ratownicy w akcji: Konkurs pierwszej pomocy w Częstochowie

Wydarzenie, które miało miejsce w Częstochowie, zgromadziło młodych uczestników z klas I-IV szkół podstawowych z dwóch województw. Celem spotkania było rozwijanie umiejętności związanych z pierwszą pomocą przedmedyczną oraz promowanie postaw prospołecznych wśród najmłodszych. Uroczysta inauguracja konkursu odbyła się z udziałem lokalnych władz i przedstawicieli służb ratunkowych, w tym nadkomisarza Rafała Drewniaka, Zastępcy Prezydenta Miasta Łukasza Pabisia oraz brygadiera Kamila Dzwonnika z Państwowej Straży Pożarnej.

Praktyczne zmagania młodych ratowników

Uczestnicy stanęli przed wyzwaniem, które wymagało praktycznej znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Oprócz tego, dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach życiowych, takich jak poruszanie się po drogach, bezpieczeństwo w górach oraz nad wodą, a także podstawami pożarnictwa. Ich umiejętności były oceniane przez specjalistów z zakresu medycyny, straży pożarnej oraz policji.

Wyniki i znaczenie konkursu

W rywalizacji triumfowała Szkoła Podstawowa nr 46 im. Stefana Żeromskiego z Częstochowy, zdobywając zasłużone pierwsze miejsce. Drugą lokatę zajęła Szkoła Podstawowa nr 25 im. Stanisława Staszica, również z Częstochowy, a na trzeciej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza z Konopisk. Mimo że nagrody i puchary były miłym dodatkiem, najważniejsza okazała się wiedza oraz doświadczenie zdobyte przez uczestników.

Podziękowania i zaproszenie na kolejną edycję

Organizatorzy wyrazili wdzięczność wszystkim instytucjom za wsparcie, zarówno finansowe, jak i rzeczowe, które przyczyniło się do sukcesu wydarzenia. Podziękowania skierowano również do uczestników, a dla uczniów starszych klas V-VIII pojawiła się zachęta do udziału w kolejnej edycji konkursu, zaplanowanej na wiosnę w Auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Takie inicjatywy nie tylko edukują, ale również integrują młode pokolenie wokół wspólnego celu, jakim jest bezpieczeństwo i troska o innych.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie